PIĘCIOLAT K I

Uwaga! Do prawidłowego działania strony niezbędny jest darmowy program, np. Flash Player, do pobrania tutaj, ze strony producenta.

Z okazji Ich święta dzieci przygotowały dla swoich babć i dziadków wiele niespodzianek.

Dla babci i dziadka.
Dla babci i dziadka

Bal karnawałowy, czyli niesamowite stroje i dużo zabawy. Dzieci przebrały się za policjantów, strażaków, bohaterów różnych bajek. Było fantastycznie.

Bal karnawałowy.
Galeria flash otworzy się w nowym oknie.

Zima, śnieg i dzieci - to może oznaczać tylko wspaniałą zabawę.

Zimowe zabawy.
Zimowe zabawy

Wizyta Świętego Mikołaja - to duuuuża dawka radości i dobrej zabawy.

Wizyta Świętego Mikołaja.
Wizyta Świętego Mikołaja

Przedszkolaki zwiedziły Teatr Lalki i Aktora w Łomży. Pani Mariola oprowadziła dzieci po pracowniach, które przygotowują scenografię i kostiumy na przedstawienia. Zaprezentowała również różne rodzaje lalek teatralnych.

W teatrze.
W teatrze

Konkurs patriotyczny z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości już za nami. Przedszkolaki zaprezentowały się pięknie. Biało-czerwone elementy stroju oraz kotyliony nadały występom bardzo uroczysty charakter. Po ogłoszeniu laureatów przez jury, wspólnie odśpiewaliśmy hymn Polski.

Konkurs patriotyczny.
Konkurs patriotyczny

Święty Franciszek z Asyżu jest patronem naszego przedszkola. Czwartego października, w dzień jego wspomnienia, nasza grupa wraz z całym przedszkolem radośnie i trochę inaczej niż zwykle przeżywała ten dzień. Oryginalność i pomysłowość zespołów rodzinnych zaangażowanych w przygotowanie stroju zadziwiała. Brawo! Śpiewanie piosenek franciszkańskich, spotkanie z franciszkańskim gościem, prezentacja strojów i oczywiście nagrody: kino franciszkańskie i popcorn. Ten dzień był pełen radości i niespodzianek.

Święty Franciszek.
Święty Franciszek

Pani policjantka opowiadała przedszkolakom o swojej pracy. Pokazywała między innymi, jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię.

Spotkanie z panią policjantką.
Spotkanie z panią policjantką

Niezwykłym gościem w grupie pięciolatków była pani Katarzyna pracująca w Nadleśnictwie. Zapoznała przedszkolaków ze specyfiką pracy leśnika oraz bogactwem fauny i flory leśnej. Dziękujemy za ciekawe zajęcia i leśną niespodziankę.

Spotkanie z panią z Nadleśnictwa.
Spotkanie z panią z Nadleśnictwa

Listopad to miesiąc pamięci i modlitwy za zmarłych. Przedszkolaki nawiedzając cmentarz parafialny pamiętały o poległych w obronie naszej Ojczyzny.

Pamięć o poległych.
Galeria flash otworzy się w nowym oknie.
Pamięc o poległych w obronie Ojczyzny

Pewnego pięknego jesiennego dnia pięciolatki wybrały się na "Muszlę". Zabawa była wyśmienita.

Jesienne zabawy.
Jesienne zabawy

W słoneczny, październikowy dzień, dzieci z grupy "Żabki" wybrały się do biblioteki. Niektóre przedszkolaki po raz pierwszy odwiedziły bibliotekę.
Pani Renata, bibliotekarka, zapoznała dzieci z zadaniami biblioteki. Przeprowadziła również ciekawe zajęcia o jesieni.

W bibliotece.
W bibliotece

Warzywa mają dużo witamin. Dzieci z grupy pięciolatków wiedzą o tym. Samodzielnie przygotowana i zjedzona sałatka warzywna z pewnością ma witamin dwa razy tyle. I jak smakuje!

Sałatka warzywna.
Sałatka warzywna